Arkánum - testovací verze

Arkánum je fantasy hra na hrdiny "starého střihu" - soustředí se na hraní v jeskyních, labyrintech a kobkách, k čemuž využívá velice jednoduchá pravidla. Je navrhována tak, aby bylo možné hrát ji i s velmi mladými dětmi (od cca 4 let věku), ale zároveň obsahuje pokročilejší pravidla pro starší či zkušenější hráče. Dá se říci, že hra tak může růst s věkem hráčů, je-li to zapotřebí.

Čti dále…

Dračí Hlídka - recenze betaverze

Dračí Hlídka, českou RPG scénou dlouho očekávaný projekt, je konečně tady! Zatím se sice jedná o betaverzi, nicméně vzhledem k datu "ostrého" vydání již příliš změn pravděpodobně nečekejme.

Na tuzemské scéně hráčů her na hrdiny se pravidelně objevují pokusy o vzkříšení "starého dobrého dračáku". Jen na rpgforu.cz běží paralelně několik projektů, jejichž cílem je vytvořit hru, která by zaplnila prázdné místo po pravidlech Dračího doupěte 1.x

Dračí doupě vyšlo poprvé v roce 1990, poslední verze pravidel číslovaná jako 1.6 vyšla v letech 2001-2002. Dračí doupě II, které je oficiálním nástupcem jedniček, je na trhu od roku 2011, původní jedničková pravidla již vydavatelství Altar logicky nepodporuje a nevydává.

Autoři Dračí hlídky chtěli dle informací ze stránek projektu nejprve vydat původní pravidla Dračího doupěte. Když vydavatelství Altar odmítlo prodat licenci, pustili se do vlastného remakeu. Jak se jim to povedlo?

Čti dále…

Hraní s dětmi - ztroskotání na ostrově

Naše další hra se odehrávala na malém pustém ostrově, kde Johan s Kildou stroskotali při letu vzducholodí. Johánek spi příl zakomponovat do hry malé autíčko, které se skládá z několika kousků - na ostrově jsem tak roztrousil jednotlivé kousky auta, které kluci museli posbírat a nakonec šroubováčkem auto sestavit a odletět s ním do bezpečí z pustého ostrova (auto bylo samozřejmě létací :)).

Čti dále…

Arkánum

V kukátku dalekohledu jsi zahlédl podivnou věc. Zprvu sis myslel, že je to velký pták, možná káně, ale když jsi pořádně zaostřil, spatřil jsi něco nevídaného. Nad korunami stromů pomalým tempem pluje jakási nevelká vzducholoď. Kam asi pluje? A kdo je posádka? Jaká dobrodružství na ni čekají?

Myšlenka Arkána vznikla, když si Johánek pro jednu z našich her připravil malou vzducholoď z lega. "K čemu vzducholoď?" říkal jsem si, ale pak mi to došlo. Vzducholoď je přeci fantastický dopravní prostředek! Doveze nás, kam budeme potřebovat, i do těch nejzašších koutů fantazie...

Čti dále…

První hraní

Máme za sebou první hru (respektive druhou, tu první jsme hráli s legem, ale byla bez přípravy). Příprava z mé strany zabrala cca 20 minut, myslím, že na první zkoušku to bylo adekvátní. Celou hru jsme odehráli cirka za půl hodiny, i přes pokročilý noční čas se pětiletý Johánek bavil až do konce a mě to bavilo taky. Takže splněno :)

Čti dále…